Prp Saç Tedavisi Fiyatları 2021

Prp Saç Tedavisi Fiyatları 2021

Prp Saç Tedavisi Fiyatları 2021

2021-05-16

Prp Saç Tedavisi Fiyatları 2021 ; PRP kısaltmasının açılımı İngilizce ‘Platelet Rich Plasma’ Türkçe çevirisiyle trombosit yönünden zenginleştirilmiş kan plazmasıdır. Tıpta farklı alanlarda kullanımı olan PRP, doku rejenerasyonu yani yenilenmesi çerçevesinde estetik dermatoloji, kozmetoloji, ortopedi ve diş cerrahisi alanlarında sıkça başvurulan bir teknik olmuştur. Estetik dermatoloji alanında çeşitli saç ve cilt sorunlarının tedavisi ve cilt gençleştirme amaçlarıyla uygulanmaktadır. Hastanın kendi kanından elde edilen plazma ile uygulanması güvenilirlik ve güvenlik bağlamında dikkat çekici olmuştur, her hangi bir alerji ya da yan etki riski taşımamaktadır. PRP bir çok estetik uygulamanın aksine Doğu’da uygulanmaya başlayıp sonra Batı’ya yayılmış bir uygulamadır. İlk olarak Japonya’da yapılan araştırmalar sonrası geliştirilmiş ve uygulanmış, devamında İspanya ve Amerika’da uygulanmıştır.

İnsan kanının bir milimetresinde ortalama olarak 190.000-210.000 arası trombosit bulunur. Kan kimyasının diğer bileşenlerinin (ki bu bileşenler kana kırmızı rengini veren bileşenlerdir) santrifüj işlemiyle izole edilmesi sonucu elde edilen trombosit yönünden zengin, sıvıya PRP adı verilir. PRP uygulaması ise bu serumun kişiye çeşitli yöntemlerle geri verilmesi işlemidir. Bu tedavi uygulamasında kişinin kanı bu işlem için özel hazırlanmış tüp içerisine alınır. Santrifüj adı verilen işlemin uygulanması takiben trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma elde edilir. Bu plazma kanın alındığı kişiye tekrardan istenilen bölgeye cilt altına enjekte edilir. Bu işlem thrombin denilen serumdan elde edilen jel kıvamında material veya hyaluronik asitle birleştirilerek daha etkili hale getirilebilir. Lokal enjeksiyon, mezoterapi, dermaterapi, maske formunda uygulama PRP uygulamasının çeşitli yollarıdır.

İletişim İçin Tıklayınız...

Etiketler :  Prp  Fiyatları , Prp Saç Tedavisi , Prp Tedavisi , Prp Saç Tedavisi Fiyat , Prp Kiti , Prp Fiyatları Saç , Prp Fiyatları 2021 , Prp Fiyatları 2022 , Prp Saç Tedavisi Fiyatları  , Prp Saç Tedavisi Fiyatları 2021 , Prp Saç Tedavisi Fiyatları 2022 , Prp Saç Tedavisi Fiyat 2021 , Prp Saç Tedavisi Fiyat 2022 , Prp Tedavisi Fiyatları , Prp Tedavisi Ne Kadar